Slovensko 2.0

Dátum a čas:
sobota - 12. 04. 2014 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


budova Alfa

V budove Alfa Kasární/Kulturparku diváci uvidia 12. apríla film Slovensko 2.0, ktorý sa bude premietať v kinosále. Dá odpoveď na otázky: Čo je to „Slovensko“? Ako vysvetliť pojem „Slovensko“ neznámemu cudzincovi, návštevníkovi z inej planéty v horizonte posledných 20 rokov? Aký je genetický, či programovací kód softvéru „Slovensko“? Ako sa používa, ako sa mení?

Slovensko 2.0 je film o dvadsiatich rokoch samostatného Slovenska očami desiatich režisérov. Skladá sa z desiatich 10-minútových filmov rôznych žánrov – od hraného, cez animovaný, dokumentárny až po experimentálny. Desať režisérskych osobností širokého generačného, názorového a žánrového spektra – Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová a Miro Jelok  – odpovedá na otázku: Čo je to Slovensko? Výsledkom je unikátna umelecká reflexia moderných dejín krajiny a zároveň reflexia slovenskej kinematografie v jej rôznych podobách.

Titulnú skladbu k novému filmu Slovensko 2.0 nahrali čerství víťazi Radio_Head Awards  raperi zo známej formácie Modré hory. Je výstižnou bodkou za filmovým titulom, ktorý sa pozerá na moderné dejiny Slovenska. Autormi textu piesne sú Marián „Bene“ Benkovič a Pavol „Lyrik“ Remiáš, hudbu vytvorili ich kolegovia Tomáš Pekarík a Roland Kánik.

 “Máme radi túto skladbu a teší nás, že nás producenti filmu oslovili, aby sme niečo urobili. Je nepokojná, nervózna a plná blábolov, presne ako táto naša malá krajina,“ povedal o prvej skladbe k filmu z ich repertoáru Marián Benkovič. Ako sa vyjadrili producenti filmu, Modré hory o Slovensku vedia svoje a neváhajú o tom hovoriť, spievať a hrať bez servítky.

1972521_1472309276315480_724259132_n

Minutáž: 100 min 

Réžia: Martin Šulík, Juraj Herz, Peter Krištúfek, Peter Kerekes, Ondrej Rudavský, Zuzana Liová, Viera Čákanyová, Iveta Grófová

Scénar: Juraj Herz, Juraj Raýman, Martin Šulík, Marek Leščák, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Iveta Grófová, Viera Čákanyová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Peter Krištúfek, Miro Jelok

Hrajú: Milan Lasica, Emília Vášáryová, Juraj Herz, Ingrid Ištóková, Emil Kosír

Vstupné: 4 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.