Sound City Days: Machajdík, Prokop, Furman, Gruska

Dátum a čas:
štvrtok - 22. 09. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Medzinárodný festival zvukového a experimentálneho umenia SOUND CITY DAYS III/Mesto zvuku, ktorý sa uskutoční v dňoch 22. – 24. septembra v Kasárňach/Kulturparku, otvorí o 19:00 hod. koncert zoskupenia Jozef Furman (elektronická gitara), spoluzakladateľ košickej undergroundovej skupiny Lesni speváci & The Nace, Zbyněk Prokop (elektronika), člen legendárneho multimediálneho telesa Transmusic Comp a spoluzakladateľ Global Endemit a hudobný skladateľ Peter Machajdík (klavír), zakladateľ a dramaturg festivalu. Jeho tvorba zahŕňa diela inštrumentálne, vokálne, zvukové prostredia, hudbu k filmom a tanečným predstaveniam. 

V ten istý večer sa predstaví aj slovenský experimentálny hudobník  Jonáš Gruska, zaoberajúci sa zvukom na viacerých úrovniach: fyzickej, psychoakustickej, akuzmatickej, ako aj kompozičnej. Už 11 rokov pracuje prevažne na poli elektronickej hudby, momentálne prostredníctvom vlastnoručne zhotoveného hardvéru a softvéru. Inšpiráciu nachádza v tradičnej folklórnej hudbe z rôznych častí sveta, ale aj v nahrávkach hmyzu a vodných živočíchov. Popri vystupovaní sa venuje terénnemu nahrávaniu, svojmu vydavateľstvu LOM a výrobe hudobných nástrojov.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.