Soundcheck & Cha Bud – jazzový koncert

Dátum a čas:
nedeľa - 17. 05. 2015 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Máj sa v Košiciach ponesie v duchu saxofónov, piana a bicích. Zavítajú k nám úspešní poľskí improvizátori a ich predskokanmi bude domáca kapela. Vstúpte do sveta džezu.

Umenie zotiera hranice aj rozdiely. Spojeniu vášne a skúseností džezového kvarteta Soundcheck z Poľska bude predchádzať iskra slovenského zoskupenia Cha Bud. Poľské teleso vzniklo v roku 2002 a v súčasnej zostave spolu začali hrať o rok neskôr. Stovky hodín strávených na pódiu im priniesli rady ocenení z medzinárodných a poľských súťaží, vrátane prestížnej Grand Prix Jazz na festivale v českom Odry. Hrávajú v kluboch a na festivaloch nielen v Poľsku, ale aj v zahraničí. Líder skupiny Maciej “Kocin“ Kocinski je mnohými oceňovaný inštrumentalista. Štyri albumy z dielne hudobníkov obsahujú nápady z pier každého člena. Skladby sú premyslené a doladené do detailov. Počas vystúpenia ale popúšťajú uzdu a spontánne ich pretvárajú, vďaka čomu sa každý ich koncert mení na jedinečný zážitok.

Košická kapela Cha Bud pôsobí na hudobnej scéne 5 rokov. Netradičný názov sexteta znamená v rómskom jazyku „zjedz viacej“. Hudobné portfólio tvoria výlučne skladby členov Mateja Lazára a Petra Šafráneka. Sú zmesou džezu, funky, reggae, ale aj modernejších žánrov. Spríjemnite si nedeľu zaujímavou hudobnou kombináciou 17. mája o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku.

Vstup: voľný

Ivana Schnürerová

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Koncert podporil Poľský inštitút na Slovensku.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.