Spolu proti obchodovaniu s ľuďmi – film

Dátum a čas:
piatok - 16. 10. 2015 - 15:00 - 19:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


SLOVENSKÁ KATOLÍCKA CHARITA pozýva  na 2. ročník filmového festivalu pod názvom „Spolu proti obchodovaniu s ľuďmi“, ktorý pri príležitosti Európskeho dňa boja proti obchodovaniu s ľuďmi (18. 10.). Festival otvoríme pre širokú verejnosť v piatok, 16. októbra, v Kasárňach/Kulturparku o 17:00 hod. Uskutoční sa za podpory Ministerstva vnútra SR a v spolupráci s anglickým partnerom Unchosen a Arcidiecéznou charitou Košice.

Formou filmového festivalu po jeho úspešnom pilotnom ročníku, ktorý sa konal minulý rok v Bratislave, chceme aj na východe Slovenska upozorniť na jeden z najrýchlejšie rastúcich globálnych zločinov a zároveň jeden z najväčších zdrojov príjmu organizovaného zločinu. Navyše prichádzame s ním do Košíc aj preto, lebo najviac identifikovaných obetí obchodovania pochádzalo minulý rok práve z východného Slovenska a predovšetkým z Košického kraja.

Festival uvedie krátkometrážne filmy zahraničnej produkcie, ponúkne priestor aj na diskusiu, k téme sa vyjadria prizvaní odborníci zo Slovenska i zahraničia. Tento rok sa zvlášť zameriame na formy nútenej práce ako na jeden z aktuálnych problémov, týkajúcich sa Slovákov, ktorí sa v zahraničí stali obeťami obchodovania. V globálnom rozmere predstavíme problematiku obchodovania s ľuďmi z uhla Európskej únie a po úvode do témy sexuálneho vykorisťovania je zaradené tiež svedectvo bývalej porno herečky zo Spojených štátov amerických, ktorá porozpráva o temných praktikách zo sveta sex biznisu, ktorý je často priamo napojený na „obchod s bielym mäsom“.

V dopoludňajších hodinách je pripravený program pre školy od 9:30 do 13:00. Premietanie pre verejnosť sa začína o 17:00 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.