Štátna filharmónia Košice: Piazzolla – Bernstein – koncert (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
piatok - 09. 07. 2021 - 19:00 - 20:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Štátna filharmónia Košice pod vedením dirigenta Leoša Svárovského pozýva milovníkov kvalitnej hudby na Open-air koncert Piazzolla – Bernstein pri príležitosti 100. výročia narodenia argentínskeho skladateľa Astora Piazzolu do areálu Kasární/Kulturparku v rámci festivalu Košická hudobná jar. Leto v parku spríjemní hudobné podujatie 9. júla 2021 o 19:00 hod. V orchestrálnych úpravách troch Piazzollových diel zažiari mladá charizmatická trubkárka Lucienne Renaudin Vary z Francúzska.

Na koncerte zaznejú skladby Astora Piazzolla María de Buenos Aires (orch. Jérôme Ducros), Oblivion (arr. Bob Zimmerman) a Libertango (arr. Julian Milone). Od Leonarda Bernsteina si poslucháči vypočujú diela Divertimento a Symfonické tance z West Side Story.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v rovnakom termíne v Dome umenia. Organizátorom podujatia je Štátna filharmónia Košice v spolupráci s Francúzskym inštitútom na Slovensku.

Vstupné: 13 €/dôchodcovia, ZŤP, držitelia ISIC a ITIC 10 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.