Strieborná tekutina, strieborná niť – tanečné divadlo

Dátum a čas:
pondelok - 12. 09. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Divadlo Štúdio tanca z Banskej Bystrice je košickému publiku dobre známe. Tentoraz do Kasární/Kulturparku zavíta 12. septembra o 19:00 hod. s predstavením Strieborná tekutina, strieborná niť. Je to v poradí 40. Inscenácia tanečného divadla. Umelecký súbor ju naštudoval pod vedením majstra tanečnej improvizácie Julyena Hamiltona, ktorý mu priblížil koncept a ideu svojej  celoživotnej tvorby.

Tanečný projekt Silver liquid, Silver thread je špecifický tým, že improvizácia ako majstrovstvo sa odohráva v troch úrovniach: pohybovej, svetelnej a zvukovej. Žiaden  z  troch partnerov v predstavení  (tanečníci, svetelný dizajnér, zvukový technik) nepredvída  dopredu sled a reakciu. Napríklad,  ktorá z hudobných skladieb bude zaradená, ktorá zo svetelných zmien bude nasledovať, aké bude  konanie tanečníkov na javisku. Najdôležitejšie však je, aby sa  situácie naplno zmocnili  práve v prebiehajúcej chvíli.  Tanečná poézia, postavená na improvizácii, vzniká vždy nanovo pred očami divákov a preto je vždy iná.

Predpoludním sa od 9:00 do 14:00 hod. uskutočnia tanečné workshopy.

Vstupné: 3 € predpredaj/5 € na mieste


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.