Svetlo porozumenia – koncert

Dátum a čas:
pondelok - 07. 11. 2016 - 17:00 - 20:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Výnimočný hudobný projekt Svetlo porozumenia spája to , čo sa zdá nespojiteľné. V prvom rade židovskú a kresťanskú kultúru, no a potom ľudí, ktorých by ste na jednom pódiu možno nikdy nevideli. Tento rok sa koncert odohrá v Kunsthalle/Hale umenia 7. novembra o 19:00 hod. a jeho hlavným motívom je laserová harfa.

Štvrtý ročník spojí umelcov zo Slovenska a Českej republiky. Počas večera vystúpia Marián Čekovský, Peter Bič s časťou kapely Peter Bič Projekt, operná diva Jeanette Zsigová, slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay, operný spevák Jaroslav Dvorský, členovia orchestra a zboru ŠD Košice s dirigentom Adriánom Havranom a Zlaté husle. Z Prahy pricestuje hráč na violončelo Petr Nouzovský. Na pódiu sa predstaví takmer 60 účinkujúcich a medzi nimi samozrejme aj autor celej myšlienky Peter Gyori.

 „Laserová harfa je ústredným motívom pre rok 2016 a keďže sa nezmestí ani do synagógy, ani do kostola, pre koncert sme vybrali jedno miesto a veríme, že aj Kunsthalle vytvorí magickú atmosféru. Najmä v úvode záverečnej skladby, keď zhasnú všetky svetlá a Peter Gyori začne hrať na harfe,“ hovorí riaditeľ koncertu Rastislav Šimko.

Vstupné: 12 € (predpredaj lístkov je spustený cez www.k13.sk).

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.