Svetlo porozumenia – koncert

Dátum a čas:
štvrtok - 12. 11. 2015 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Synagóga, Evanjelický kostol


Koncert Svetlo porozumenia, ktorého poslaním je spájať židovské a kresťanské náboženstvá, sa stal veľmi obľúbeným podujatím, ktoré zapĺňa Židovskú synagógu na Puškinovej ulici a Evanjelický kostol na Mlynskej do posledného miesta. Unikátny hudobno-duchovný projekt, organizovaný duchovným Španielskej synagógy v Prahe Petrom Gyorim, sa stal prestížnou akciou, ktorá sa odohráva naraz v dvoch sakrálnych objektoch a vrcholí spoločnou skladbou všetkých účinkujúcich v kostole evanjelikov.

Ani tento rok nezostanú priaznivci tohto umeleckého formátu v Košiciach ukrátení a už po tretí raz sa stretnú na spoločnom koncerte, hoci v dvoch sakrálnych objektoch 12. novembra o 19:00 hod., aby si vychutnali neopakovateľnú atmosféru výnimočného vystúpenia umelcov rôznych hudobných žánrov. V priebehu večera všetci interpreti predstúpia pred publikum v jednom svätostánku a vzápätí sa presunú do druhého a v závere večera sa všetci účinkujúci zídu, aby predniesli spoločné duchovné skladby.

Vstupné: 10 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.