Svetlo porozumenia online

Dátum a čas:
nedeľa - 06. 12. 2020 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Bejt Praha vás srdečne pozýva na koncert Svetlo porozumenia, živé online vysielanie zo šiestich miest – Praha, Bratislava, Budapešť, Tel Aviv, Amsterdam a Košice, ktorý sa uskutoční  6. decembra 2020 o 19:00 hod. Sledovať to môžete na www.svetloporozumeni.info. V bohatom programe vystúpia známi umelci a kolektívy.  Špeciálnymi hosťami budú H. E. Daniel Meron, izraelský veľvyslanec v ČR a H. E. Martin Stropnický, český veľvyslanec v Izraeli. Do projektu sa zapojila aj organizácia K13 – Košické kultúrne centrá.

Svetlo porozumenia je jedinečná kultúrna udalosť, ktorá pomocou umenia (hudby, tanca, hovoreného slova, pantomímy…) symbolicky poukazuje na to, že ľudia rôznych názorov, národností, náboženstiev i etník sa môžu vzájomne ctiť a rešpektovať. Ide o unikátne stretnutie umelcov a publika, reprezentujúcich rôznorodé spektrum spoločnosti, ktoré sa tradične od roku 2004 konalo v Starom Meste pražskom, kde vedľa seba tesne susedí židovská Španielska synagóga s kresťanským Kostolom svätého Ducha. Jedná sa tiež o ojedinelý hudobný zážitok. Pri výbere účinkujúcich sa kladie dôraz na rozmanitosť umeleckého prejavu a žánru. Na jednom pódiu sa tak napríklad stretáva klasická hudba s alternatívnou, flamencom, folklórom, rockom i jazzom. Počas dlhoročného trvania projektu vystúpili  umelci z rôznych kútov sveta, od Spojených štátov, cez Indiu, Izrael a štátov Európskej únie.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.