Talent kvitne v každom veku – výstava

Dátum a čas:
piatok - 15. 01. 2016 - 15:00 - 18:00

Miesto konania:
Výmenník Brigádnická


O tom, že umeniu a tvorivosti sa medze nekladú, sa budete môcť presvedčiť na výstave 83-ročnej ľudovej maliarky z malej obce neďaleko Košíc. Na jednodňovej výstave sa jej 15. januára splní dávny sen, ukázať svoje maľby širokej verejnosti. Výstava obrazov sa otvorí o 17.00 hod. vo Výmenníku Brigádnická.

Irena Rybárová je samouk. Pochádza z obce Košické Olšany. Maľovala a vyšívala ako mladá matka početnej rodiny. Vychovala  šesť detí, má dvanásť vnúčat a šesť pravnúčat. V posledných rokoch sa k maľbe vrátila. Hodiny strávené s paletou v ruke sú pre ňu zmysluplným vyplnením voľného času. Maľbe sa venuje hlavne na jeseň, v zime a počas prebdených nocí. Inšpiráciu nachádza v prírode a bežnom dni na vidieku minulého storočia.  Jej diela sú charakteristické ľudovými motívmi. Na svojich obrazoch rada zobrazuje známe, aj menej známe kostoly. V živote i v tvorbe sa riadi osobným mottom:“ Radosť a lásku rozdávaj“.

Výstava sa uskutoční vďaka občianskemu združeniu Ďakujem – „Paľikerav“.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.