Tanec s bábkou – divadelné predstavenie

Dátum a čas:
pondelok - 24. 11. 2014 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Ningjómai (tanec s bábkou) je považovaný za nový umelecký žáner a bábkohereckú techniku, v ktorých je tradičné poňatie krásy obohatené o moderné prvky. Tematicky sú predstavenia Ningjómai veľmi rôznorodé a čerpajú námety v dávnych, ako aj v súčasných príbehoch. Vystúpenie bábkoherca býva sprevádzané tradičnou japonskou hudbou i modernými melódiami.

Zakladateľom tohto nového bábkohereckého žánru, ktorý sa predstaví publiku aj v Košiciach, je Hiroshi Hori, ktorý začal s výrobou vlastných bábok už počas štúdií na Univerzite Aomori. V Japonsku zozbieral veľké množstvo ocenení. Zároveň mu bola ako zakladateľovi žánru Ningjómai udelená prestížna kultúrna cena obyvateľov Tokia. Hiroši Hori už predstavil svoje umenie na mnohých zahraničných javiskách v Európe, Amerike a Ázii. Za svoj všestranný talent, ktorý prejavuje ako bábkoherec i ako tanečník, si Hiroshi Hori vyslúžil široké uznanie odbornej i laickej verejnosti.

Vstup: voľný

ningyomai_2


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.