Tanečné ochutnávky – Capoeira

Dátum a čas:
sobota - 21. 02. 2015 - 10:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Capoeiru pozná mnoho ľudí ako afro brazílske tanečné bojové umenie. V praxi to znamená, že spája mnoho prvkov a vytvára jedinečný pohybový systém založený na improvizácii. V rámci histórie bolo potrebné zastrieť prvky boja do tanca. Capoeira slúžila v prvom rade ľuďom, ktorí ju potrebovali v čase útlaku. Jednak ako spôsob fyzickej obrany a rovnako vytvárala priestor, v ktorom sa aj otroci aspoň na chvíľu mohli cítiť slobodní.

V Tanečnej ochutnávke objavíme rytmus Brazílie spolu s tanečným zoskupením Capoeira Oxumare Košice a lektorom Tomášom Valkovským. Začne sa prednáškou, spojenou s diskusiou a premietaním fotografií z ciest po Brazílii. Po nej sa záujemci oboznámia s tancom a spoznajú hudobné nástroje berimbau, pandeiro, agogo, reco reco, atabaque a ako sa na nich hrá. Potom už bude nasledovať workshop Pohyb ako komunikácia. Na úvod sa účastníci naučia základný pohyb “ginga“ a ako sa presúvať v priestore. Po zvládnutí základných kopov a pohybov sa tanečníci pustia aj do mlynského kolesa v rôznych variáciách. Úvod bude smerovať k osvojeniu si princípu komunikácie s druhým capoeiristom, reagovaniu na jeho pohyb a využitie priestoru na získanie výhody v rámci hry.

Podujatie je určené pre všetky vekové kategórie – od 5-ročných detí, cez tínedžerov, až po dospelých. Jedna z krás capoeiry spočíva v tom, že každý má možnosť prispôsobiť si prvky svojim pohybovým schopnostiam.

10896148_382359865277388_2834512376961843203_o


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.