Tanečné ochutnávky – locking

Dátum a čas:
nedeľa - 11. 01. 2015 - 12:00 - 13:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


„Tanečné ochutnávky“, ktoré v Kasárňach/Kulturparku začínajú už túto nedeľu popoludní, sú určené všetkým záujemcom, ktorí sa chcú naučiť základy tanečných štýlov pod vedením profesionálnych tanečných skupín. Je to nový formát tzv. tanečných workshopov. Deti sa naučia základy súčasného tanca, capoeiry, hip-hopu…

Prvú tohtoročnú ochutnávku si zobral na starosti lektor Martin „PAJTY“ Franko, ktorý sa tancu venuje 8 rokov. V DS Studio Košice vyučuje prevažne locking, ktorý je jeho srdcovkou. Tento tanečný štýl vznikol v Los Angeles začiatkom 70. rokov. Jeho tvorcom je Kalifornčan Don Campbell so svojou skupinou The Lockers a tancuje sa prevažne na hudbu soulových interpretov, akými sú James Brown, Anette Franklin atď.

Locking patrí medzi celosvetovo obľúbené tanečné formy. Za vznik tohto funky tanca môže legenda pouličného tancovania Don Campbell. Štýl sa zrodil vďaka jeho nešikovnosti a prostému omylu. Američan si na ňom vybudoval kariéru a dodnes je považovaný za prvého street dance tanečníka vôbec. Písal sa rok 1969. Hudobným hitparádam vládol funkový a soulový kráľ James Brown, tanečným parketom zasa moderný krok s príznačným názvom funky chicken. Práve tento krok sa stal osudným pre neznámeho černošského mladíka Dona Campbella, ktorý sa ho márne snažil naučiť. Vždy, keď nevedel ako pokračovať, jednoducho sa zastavil. Časom sa začal zasekávať vždy na rovnakom mieste, čo zaujalo jeho priateľov, ktorí chceli vidieť toto vtipné zastavenie (lock) znovu a znovu. Tak dostal prezývku Campbellock a jeho osobitému tanečnému štýlu sa začalo hovoriť Campbellocking, neskôr skrátene locking.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.