Tanečné ochutnávky – mobilita

Dátum a čas:
nedeľa - 25. 01. 2015 - 14:00 - 15:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Lektorky Markéta Meďašová a Michaela Sabolová budú 25. januára viesť workshoop tanečných ochutnávok pre všetkých záujemcov, ktorí sa chcú naučiť základy tanečných štýlov pod vedením profesionálnych tanečných skupín. Témou tentoraz bude Mobilita a do tajov tanca budú zasväcovať tanečníci zo skupiny Heeb She.

Nepôjde o tanec s mobilmi v ruke. Komunikačnou hračkou bude telo a pohyb. Účastníci workshopu sa budú hrať s hmotnosťou tela, s držaním rovnováhy a navažovaním sa do priestoru alebo na tenečného partnera. Vstúpia do sveta fantázie – do ríše, ktorá je vyplnená cukrovou vatou, želatínou alebo hustou farebnou hmotou. Všetci si vyskúšajú, akú silu potrebujú pre pohyb v tomto imaginárnom priestore.

Tanečná skupina Heeb.She (čítaj: hýb še) vznikla v apríli 2011 pri príležitosti Medzinárodného dňa tanca. V tom čase sa stretli Alexandra Mireková, Peter Mucha a ďalší súčasní členovia Heeb.She pri tvorení performance v centre Košíc. Prvým väčším spoločným projektom skupiny bola spolupráca v rámci Bielej noci, kedy vznikol aj jej názov. Východniarska verzia spojenia „hýb sa“ v sebe skrýva podstatu a rôznorodosť svojich členov, ktorí sa nechceli zaškatuľkovať pojmom tanec, ale svoju vzájomnú tanečnú odlišnosť spojiť pojmom pohyb. Na workshope sa verejnosť oboznámi so základnými technikami súčasného tanca.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.