Tanečné ochutnávky – workshop

Dátum a čas:
nedeľa - 21. 06. 2015 - 12:30 - 15:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Tanečné ochutnávky ponúkajú deťom a mládeži možnosť naučiť sa základy tanečných štýlov pod vedením profesionálnych tanečných skupín, pôsobiacich v Kasárňach/Kulturparku. Workshopy sú zadarmo, bez vekového obmedzenia. Cieľom je sprístupniť tanec všetkým, ktorí o to majú záujem.

Posledná júnová ochutnávka 21. júna  bude patriť tancu capoeira od 14:30 hod. Capoeiru pozná mnoho ľudí ako afro-brazílske tanečné bojové umenie. V praxi to znamená, že spája mnoho prvkov a vytvára jedinečný pohybový systém, založený na improvizácii. Účastníci workshopu budú objavovať rytmus Brazílie.

Od 16:00 hod. začne tanečné ochutnávky K. Rampáčková, ktorá sa bude venovať kontaktom rodičov s deťmi v tanečnom rytme. Kontaktná improvizácia je tanečná forma, v ktorej najmenej dvaja tanečníci udržiavajú fyzický kontakt dotykom jednej alebo viacerých časti tela, pričom ich telá sa pohybujú voľne a väčšinou bez hudby alebo sú doprevádzaní hudobníkom/ hudobníkmi, ktorí tiež improvizujú. Tanec môže byť rýchly, aj pomalý, ide v ňom hlavne o zdieľanie hmotnosti a robí sa naboso vo voľnom pohodlnom oblečení. Ústrednou charakteristikou kontaktnej improvizácie je zameranie sa na telesné uvedomenie a fyzikálne reflexy než na  vedome kontrolované pohyby. Hlavnou zložkou kontaktnej improvizácie je dôvera, a preto sa ju začneme učiť s človekom, ktorému dôverujeme najviac.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.