Ťažký deň – film

Dátum a čas:
nedeľa - 09. 11. 2014 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


tazky_denA Hard Day’s Night je čiernobiely komediálny dokument z roku 1964, v ktorom Richard Lester zachytáva hviezdnych the Beatles – Johna Lennona, Paula McCartneyho, Georga Harrisona a Ringa Starra v časoch najväčšej beatlemánie. Scenár k filmu napísal Alun Owen a film prináša dva dni v živote kapely. Je považovaný za jeden z najlepších a najvplyvnejších hudobných dokumentov všetkých čias. Owen strávil s beatlesákmi niekoľko dní. Sami mu vraj povedali, že majú dojem, že ich život „je vlak a izba a auto a izba a izba a izba…“. Túto vetu začujeme vo filme z úst McCartnehyho starého otca. Owen napísal scenár z pohľadu beatlesákov ako väzňov vlastnej slávy, vďaka čomu sa sled koncertov a nahrávanie v štúdiu stali pre nich trestom. Jeho scenár bol nominovaný na Oscara.

Lester/GB/1964/87 min.

Hrajú: John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr, Wifrid Brambell, Norman Rossington a ďalší.

Cinefil v spolupráci s ASFK Vám prináša 20. ročník najväčšej putovnej prehliadky filmov na Slovensku!

Od septembra do decembra si môžete v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku vychutnať súčasné, ale aj kultové filmy slovenskej a svetovej produkcie.

Všetky filmy sa začínajú o 18:00. Vstupné je 3 €, s preukazom ASFK 2 €.

Rezervácie lístkov prijímame na: rezervacie@kinousmev.sk


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.