Terrible Twins: FOAF projekt

Dátum a čas:
utorok - 10. 06. 2014 - utorok - 24. 06. 2014 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


terrible-twinsPavilón November

Otváracie hodiny výstavy: utorok – štvrtok: 14:00 – 18:00

Vernisáž výstavy: 10. júna 2014 o 19:00

Výstava reprezentujúca výstup dvojmesačného rezidenčného pobytu umeleckej dvojice Terrible Twins.

Terrible Twins predstavujú Ruta Pu a Urte Janus. Pochádzajú z mesta Vilnius v Litve, v súčastnosti pracujú v Londýne, kde zároveň vyštudovali bakalársky stupeň, odbor Fotografia. Sú aktívne v oblasti hranej fotografie, videí a inštalácií.

Popri práci v pochmúrnej zóne vedomého a podvedomého, sna a reality, Terrible Twins vytvárajú fiktívne svety. Pýtajú sa, či takzvaná realita je skutočne to, čo legitimuje, ako sú ľudia využívaní a prinútení veriť. Jedným z ich hlavných záujmov je proces prenosu a prijímania informácie, a to, ako tá istá informácia dokáže byť skomolená alebo interpretovaná mnohými rôznymi spôsobmi.

Počas svojej rezidencie budú Terrible Twins hrať svoju tajnú hru a rozprávať vizuálny príbeh založený na mysticizme, modernom folklóre a FOAF* príbehoch nájdených na Slovensku, ale i celom svete. Tento projekt bude pozostávať z príbehov, ktoré budú zachytené v novinách, interpretované alebo povedané ľuďmi, taktiež bude spočívať vo vlastných objavoch ľudí, všetko založené na subjektívnych pozorovaniach a interakciách Terrible Twins ako „zahraničných“ a cudziniek.

*FOAF – (skratka) friend of a friend (priateľ priateľa), označuje príbeh alebo chýr, ktorý nemá žiaden určitý zdroj, a preto nemôže byť zaručený. Terrible Twins sa zúčastňujú rezidencie v Košiciach v mesiacoch apríl, máj a jún.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.