THE NEXT STEP – tanečná súťaž v hip-hope

Dátum a čas:
piatok - 18. 05. 2018 - sobota - 19. 05. 2018 - 6:00 - 20:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Kunsthalle/Halu umenia ovládne na dva dni tanec. Od rána do večera sa tam budú striedať tanečníci rôznych vekových kategórií, ktorým učaril tanec. V dňoch 18. a 19. mája sa tam uskutočnia IDO majstrovstvá Slovenskej republiky v hip-hope a otvorená tanečná súťaž NEXT STEEP 2018.

Hip-hop je hudobný žáner, ktorý sa vyvíjal ako súčasť hip-hopovej kultúry a je definovaný štyrmi kľúčovými štylistickými prvkami: rep, DJing/scratching, samplovanie (alebo syntetizovanie) a beatbox. Hiphop vznikol v Južnom Bronxe v New Yorku v 70. rokoch. Termín rap je často používaný ako synonymum k hiphopu.

Podujatie pravidelne organizuje tanečná hip-hopová škola D.S.Studio Košice, ktorá patrí  k jedným z najväčších a najúspešnejších street dancových tanečných škôl na Slovensku, v spolupráci so STO D IDO. Vznikla spojením tanečných skupín SPEEDY(2002) a Dancecoholics (2007). Viac než 15 rokov ytvára tie najlepšie podmienky pre rast a osobný rozvoj tanečníkov. Organizuje tréningy, workshopy s TOP CZ /SK a svetovými lektormi, sústredenia, tanečné akcie, battles,výjazdy na slovenské ale aj zahraničné súťaže, vystupuje doma a na akciách po celom svete.

The Next Step je v súčasnosti najväčšia tanečná súťaž na Slovensku, zameraná na tento štýl tanca, ktorú hodnotí porota zložená  z TOP tanečníkov a choreografov, venujúcich sa street dance a choreo tanečným štýlom. Sú zárukou, že výkony tanečníkov budú hodnotené na vysokej odbornej úrovni. V piatok sú na programe súťažné disciplíny IDO a v sobotu aj všetky battles, open a rookie choreografie.

D.S.STUDIO je členom medzinárodnej tanečnej organizácie IDO. Na svojom konte má mnoho slovenských, ale aj svetových vystúpení a súťaží, tituly Majstrov Slovenska, Európy, ale aj sveta v hip-hope a street dance.

Vstupné: 6 €/deň, 10 €/2 dni, ZŤP a deti do 6 rokov zdarma


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.