They Said Yes – výstava svadobných fotografií

Dátum a čas:
streda - 20. 01. 2016 - piatok - 12. 02. 2016 - 16:00 - 17:00

Miesto konania:
Výmenník Štítová


V spolupráci s PhotoART Centrom a Višegrádskym fondom pripravuje tím SPOTs vo Výmenníku Štítová na prelome januára a februára fotografickú výstavu They Said Yes (Povedali áno), ktorá mapuje súčasné svadby, zvyky, oficiality, rituály a charakter sobášov v krajinách V4, teda v Maďarsku, Poľsku, Česku a na Slovensku.

Svadby patria k najkrajším a najvýznamnejším udalostiam v živote každého. Je to významný krok, vážne rozhodnutie, deň s veľkým D. S každou generáciou sa mení pohľad (nielen na manželstvo), ale aj na ideálny svadobný deň, obrad či hostinu. Asi každý si chce svoj svadobný deň zapamätať a fotografia je tým médiom, ktoré snáď nikdy nevyjde z módy.

 V projekte nás zaujíma nielen samotný sobášny akt,, ale aj na technika a fotografický štýl, akým sa svadobné obrady v súčasnosti zachytávajú. Výstava sa neskôr presunie do Budapešti, Brna a Poznane. K projektu bude vydaná aj fotografická publikácia,“ vysvetlil kurátor výstavy Pavel Maria Smejkal.

Vernisáž výstavy They Said Yes sa uskutoční 20. januára o 18:00 hod. vo Výmenníku Štítová. Verejnosti bude sprístupnené do 12. februára..


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.