Tmavomodrý svet – benefičný koncert

Dátum a čas:
utorok - 11. 12. 2018 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Združenie FEMAN v spolupráci s n. o. Maják, Spojenou internátnou školou v Levoči, Základnou školou Gemerská, Spoločnosťou priateľov detí z detských domovov, Spoločnosťou Úsmev ako dar, Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska a Základnou školou sv. Cyrila a Metoda v Košiciach pozývajú na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční v rámci projektu Tmavomodrý svet 2018 v priestoroch Kasární/Kulturparku 11. decembra so začiatkom o 17:00 hod.

Cieľom projektu je zvýšiť sebavedomie zrakovo hendikepovaných detí a mládeže. Slúži na posilnenie povedomia a „integrácie“ nevidiacich v majoritnej spoločnosti prostredníctvom novonadobudnutých zručností a vedomostí, ako aj pripraveného kultúrneho programu, s ktorým sa predstavia na benefičnom koncerte.

Projekt Tmavomodrý svet im má uľahčiť budúce uplatnenie vo svete „zdravých ľudí“, predstaviť im cestu k samostatnosti a nezávislosti a ukázať im, že napriek svojmu hendikepu majú svoju budúcnosť vo svojich rukách a môžu sa stať čím chcú. Z dlhodobého hľadiska budú takto zdravo sebavedomí produktívni jedinci prínosom pre celú spoločnosť.

Na podujatí vystúpia spevácky zbor Dúha s programom Vianočné vinše v nárečí zo Spojenej internátnej školy v Levoči, sociálne divadlo Hopi hope pri OZ ArtEst Košice s hudobno-tanečným pásmom, spevácka skupina Živena z Moldavy nad Bodvou a Vladko Hudák s Rozprávkovými detektívmi z Únia nevidiacich a slabozrakých. V programe sa predstaví aj spevácky zbor Bella a Madonna s dieťaťom – a capella zo ZŠ Gemerská. Predstavia sa aj nevidiade rapujúce dvojičky Noro a Heňo Wilnrotherovci, skupina NH6 a detský speácky zbor Ratolesť zo ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice. Sprievodnými podujatiami sú výstava obrazov z tvorivých dielní porojektu S.I.K Maják a výstava vianočných dekorácií z tvorivých dielní projektu TMS UNSS KS Košice. 

Vstupné: dobrovoľné


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.