Tmavomodrý svet – benefičný koncert

Dátum a čas:
utorok - 10. 12. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Trochu svetla do tmy vnesie aj tohtoročný benefičný koncert Tmavomodrý svet, na ktorý pozýva združenie FEMAN v spolupráci s n. o. Maják, Spojenou internátnou školou v Levoči a Krajským strediskom Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Podujatie sa uskutoční 10. decembra v Kasárňach/Kulturparku.  

Cieľom projektu Tmavomodrý svet je prezentovať umeleckú tvorbu, kreatívne myslenie a kultúrny program tvorený slabozrakými a nevidiacimi deťmi a mládežou, vytvárať pocit rovnocennosti a odstraňovať bariéry medzi zrakovo postihnutou mládežou a ich zdravými rovesníkmi, zvýšiť sebavedomie zrakovo hendikepovaných prostredníctvom novonadobudnutých zručností a uľahčiť im budúce uplatnenie vo svete vidiacich.

Program sa začne už o 10:00 hodine. Pripravený je „Vianočný bazár dobrej duše“ občianskych združení, ktoré si rozložia svoje stánky vo foyeri budovy Alfa s vianočnými dekoráciami, vytvorených v tvorivých dielňach. Svojimi výtvormi sa budú prezentovať žiaci Spojenej internátnej školy v Levoči, zo ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice, ZŠ Podjavorinskej z Lunika IX, ale aj združenie FEMAN, Maják, sociálne divadlo Hopi hope pri OZ AretEst Košice, Centrum sociálnych služieb Clementia Ličartovce, Centrum pre deti a rodiny Remetské Hámre, OZ Usmej sa na mňa, UNSS, Rada seniorov mesta Košice, a Košický ženský klub Združenia žien Slovenska.

Počas koncertu, ktorý sa začína o 17:00 hod., vystúpia žiaci zo Spojenej internátnej školy v Levoči, divadlo Hopi hope, nevidiaci klavirista Peter Tomi, nevidiaci raperi Noro a Heňo Wilnrotherovci zo skupiny NH6, ktorí budú krstiť debutové CD Svet potrebuje lásku…“ Je to už tretí počin v rámci projektu Ako nevidiaci menia svet hudby. Predstaví sa aj novovzniknutý spevácky zbor z Lunika IX a ďalší. Návštevníci budú môcť obdivovať aj výstavu diel z tvorivých dielní projektu Biele plachty, ktoré vytvorili handicapované deti v tvorivých dielňach pod vedením Helmuta Bistika. Ich úlohou bolo namaľovať na biele plachty svet tak, ako ho vnímajú zo svojho pohľadu.

Vstupné: dobrovoľný príspevok


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.