Tmavomodrý svet – benefičný koncert

Dátum a čas:
pondelok - 12. 12. 2016 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Cieľom projektu „TMAVOMODRÝ SVET 2016“ je zvýšenie sebavedomia zrakovo hendikepovaných detí a mládeže. Slúži na posilnenie povedomia a „intergrácie“ v majoritnej spoločnosti nevidiacich prostredníctvom novonadobudnutých zručností a vedomostí, ako aj pripraveného kultúrneho programu. S ním sa predstavia na benefičnom koncerte pre slabozraké, nevidiace a hluchoslepé deti v Kasárňach/Kulturparku 12. decembra o 17:00 hod.

V kultúrnom programe vystúpia slabozraké a nevidiace deti z Levoče, DFS Čarnička z Košíc, zástupcovia UNSS; spevácky zbor Ratolesť z Košíc a deti z detských domovov v Košiciach.

Projekt Tmavomodrý svet im má uľahčiť  budúce uplatnenie vo svete „zdravých ľudí“, predstaviť im cestu k samostatnosti a nezávislosti a ukázať im, že napriek svojmu hendikepu majú svoju budúcnosť vo svojich rukách a môžu sa stať čím chcú. Z dlhodobého hľadiska budú takto zdravo sebavedomí produktívni jedinci prínosom pre celú spoločnosť a nie jej bremenom.

Mnohokrát sa hendikepovaným mladým ľuďom nedostáva dostatočnej pozornosti a podpory zo strany ich okolia. Chýba im osoba, ktorá by im pootvorila svet možností a pomohla odhaliť skrytý talent alebo túžbu takýchto jedincov. Práve tento projekt im otvára dokorán bránu k svetu nových možností uplatnenia sa, ktorá zostane otvorená aj po jeho ukončení.

Súčasťou popoludnia pre deti z detských domovov budú od 14:00 do 16:00 hod.  tvorivé dielne, zamerané na umeleckú tvorbu a kreatívne myslenie. V rámci tvorivých činností  sa bude pozornosť venovať rozvoju ich priestorovej orientácie a pohybu v novom priestore (Kasárne/Kulturpark, SteelPark, LitPark…)

Projekt finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR.

Vstup voľný

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.