Tvorivé dielne filmovej tvorby

Dátum a čas:
streda - 17. 08. 2016 - 8:00 - 11:00

Miesto konania:
Výmenník Štítová


V letnom období prináša Výmenník Štítová možnosť ponoriť sa do čarovného sveta filmu. Lektori, súrodenci Branislav Šturmankin a Lenka Šturmankinová, pripravili už druhé tvorivé dielne filmovej tvorby pre deti a dospelých, ktoré sa uskutočnia 17. augusta. 

Na druhom workshope si deti vyskúšajú rôzne techniky stop-motion animácie. Budú strihať galaxie z farebného papiera, hviezdokopy z látky, vyrábať mimozemšťana z plastelíny, gombíkov a iných drobností. Následne  vdýchnu svojmu vytvorenému vesmíru život v krátkom animovanom filme. Popri samotnej animácii si vyskúšajú aj prácu s poloprofesionálnou výbavou moderného animátora (digitálnu zrkadlovku, statív a osvetlenie). Workshop animovaného filmu je určený deťom vo veku od 10 do 15 rokov, ale vítaný je každý záujemca.

Workshop hraného filmu pre dospelých bude vedený formou seminára a pozostávať bude z prednášky o špecifikách amatérskeho hraného filmu a následného kamerového a strihového cvičenia s voľnou témou. Lektori účastníkom priblížia možnosti amatérom bežne dostupnej filmovej techniky; digitálnych zrkadloviek, statívov, ručných kamier a rekordérov zvuku. Tento workshop je určený účastníkom od 15 rokov.

Braňo Šturmankin sa hranému amatérskemu filmu venuje už vyše 5 rokov. Momentálne vyučuje animovaný film v rámci rozšíreného vyučovania výtvarného odboru ZUŠ Irkutská 1 v Košiciach. Jeho sestra Lenka je vyštudovaná ilustrátorka s dlhodobým záujmom v pohyblivých obrázkoch. Popri práci na ilustráciách sa venuje aj textilnej a objektovej tvorbe.

Dielne pre deti budú od 10:00 do 13:00 hod. a workshopy pre dospelých od 19:00 do 21:30 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.