Ultraviolet Movement

Dátum a čas:
streda - 26. 02. 2014 - streda - 12. 03. 2014 - 13:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


pavilón November

Vlasta_Zakova_London4V pavilóne November vystavuje svoju tvorbu umelkyňa Vlasta Žáková,   ktorá sa počas  leta 2013 zúčastnila na rezidencii v Londýne v Red Gallery. Tam mala príležitosť spoznať mnoho kreatívnych ľudí, výsledkom čoho bola výstava s názvom Ultraviolet Movement (Ultrafialový pohyb). Teraz, o pol roka neskôr, prichádza jej práca do Košíc. Pozrieť si jej pozoruhodné diela si návštevníci môžu už iba  do 12. marca.

Dominantným momentom výstavy je jemná socha,   osvetlená ultrafialovým žiarením v zatemnenej miestnosti. Zachytáva dve kreatívne línie, ktoré Žáková využíva vo svojich prácach – svet párty a svet kúziel. Zobrazuje masu ľudí, dav, ktorý sa transformuje do jedinej bytosti. Tá sa však zasekne kdesi medzi týmito dvoma svetmi v psychedelickom tanečnom pohybe.

Výstava je taktiež rozšírená o jej ďalšie práce, ktoré zobrazujú vzácne spomienky a ľudí z Vlastinej rezidencie. Celá výstava znamená veľký krok vpred v kreatívnom programe V. Žákovej, pretože väčšina jej doterajších sôch bola viac statická. Predstavenie, zahŕňajúce pohyb so sochou naživo, sa konalo na otvorení výstavy, kde sa natočilo video a po zvyšok trvania výstavy sa premieta návštevníkom.

 Otváracie hodiny

utorok – sobota

15:00 – 18:00

Vstup je bezplatný. 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.