„Umenie záhrady“ – interaktívna výstava pre deti

Dátum a čas:
štvrtok - 06. 10. 2016 - nedeľa - 05. 02. 2017 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Ďalšiu interaktívnu výstavu Umenie záhrady z dielne bratislavskej Bibiany – medzinárodného domu umenia pre deti môžu záujemcovia od začiatku októbra navštíviť aj v Košiciach. Po Kolesosvete či ilustráciách Albína Brunovského, o ktoré bol veľký záujem, môžu deti zažiť a vytvoriť zase niečo nové. Do 5. februára 2017 je pre ne pripravená fantazijná záhrada v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku.

DSC_9369Vytváranie záhrad sa už dávno stalo jednou zo základných potrieb človeka, ktoré nepodliehajú času a zdá sa, že pomaly, ale isto predstavujú znova luxusnú záležitosť, pretože si jej tvorba vyžaduje to najvzácnejšie – čas, priestor a pozornosť.

Interaktívna výstava pod názvom Umenie záhrady približuje, kde a prečo vznikali prvé záhrady, ako sa v priebehu storočí menili ich podoby a ako si aj dnes možno pri ich zakladaní dopriať veľa potešenia. Deti tu nájdu záhradu s obrovskými kvetmi, ocitnú sa v nočnej púštnej záhrade, v stredovekej bylinkovej záhrade, prejdú sa labyrintom umelej francúzskej, ale aj romantickej anglickej záhrady a na projekčnom stole si vytvoria vlastnú. Výstavné priestory sa premenili na mozaiku rôznych typov malých záhrad.

Vstupné: 1 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.