Unplugged koncert s Jergušom Oravcom

Dátum a čas:
streda - 08. 06. 2016 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Závisí od počasia, či si akustický koncert Jerguša Oravca vypočujú jeho priaznivci pod korunami stromov v areáli Kasární/Kulturparku alebo sa potlačia v pavilóne Papa. Isté je, že medzi svojich fanúšikov príde do Košíc zahrať a zaspievať 8. júna o 19:00 hod.

Zviditeľnil sa na speváckej súťaži SuperStar ešte v roku 2011, ale to zďaleka neboli začiatky jeho hudobnej kariéry. Hru na klavíri začal študovať už v šiestich rokoch na ZUŠ v Trenčíne. V trinástich mu učarovala gitara, za čo vďačí najmä Led Zeppelin a gitare Jimmyho Pagea. Neskôr si založil kapelu Next Page. Trio sa dokázalo so svojim vlastným repertoárom prepracovať až do národného finále súťaže Blast Beat v roku 2008. V tom istom roku chalani vydali rovnomenný album.

Stále viac a viac inklinoval Jerguš k bluesu a aj preto sa trio zmenilo na kvinteto. Vo formácii pribudol saxofón a klávesy. Skupina Next Page vydala DVD s názvom Just One night, ktoré bolo nominované na bluesový objav roka. Medzitým Jerguš stihol nahrať demo akustický projekt In Blue, ktorý obsahoval bluesové štandardy od Roberta Johnsona, Big Bill Bronzyho alebo Muddy Watersa a T-Bone Walkera spolu s jeho slovenskými  skladbami. V roku 2011 začal viac inklinovať k pop-music, nu-jazzu, blue-eyed soulu, ale aj tradičnému jazzu a funky.

V roku 2012 vyhral so svojim novým projektom 3JOm prestížnu cenu na festivale Blues Aperitiv, kde získal cenu poroty aj cenu divákov. V tom istom roku vydal aj druhé DVD Still Learning. O rok neskôr vyšiel jeho album Done So Far, ktorý obsahuje cover verzie Johna Mayera, Boba Dylana, bluesové štandardy a autorské skladby. Jerguš sa na ňom predstavuje ako líder zoskupenia a zároveň ako sólo trubadúr s akustickou gitarou.

Najnovším hudobným počinom Jerguša Oravca je debutové EP Aries. Trio, ktoré tvoria basgitarista Denis Pagáč a bubeník Matej Ruman, vyhralo Slovak Blues Challange v roku 2014.

Vstup: voľný

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.