Unplugged v Pape: Bloom

Dátum a čas:
štvrtok - 12. 06. 2014 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Pavilón Papa

Jemný a čistý akustický zvuk kapely Bloom vznikol ako výsledok hľadania svojho vlastného hlasu v súčasnom rušnom svete. Bloom založili Barbora Drahovská (spev) a Lukáš Kyška (gitara) ako svoj akustický projekt krátko potom, ako sa rozpadla ich rocková kapela Soundrise. Cieľom bolo vytvoriť uprímnú akustickú hudbu, s ktorou sa cítili úzko spätí. Minimalistické obsadenie dua vyústilo do kľudných až melancholických skladieb, postavených na pestrých gitarových harmóniách a výraznom vokále.

Bloom

Barbora a Lukáš začali úspešne koncertovať krátko potom, ako zložili prvých pár piesní. Nakoľko chceli svoju hudbu dostať medzi širšie publikum, rozhodli sa natočiť svoje prvé EP. Demo obsahujúce štyri skladby bolo nahraté v Bratislave v marci 2011. Na jeho masteringu sa podieľal aj významný slovenský basgitarista a producent Oskar Rózsa.

Hoci boli Barbora a Lukáš spokojní s pôsobením dua, rozhodli sa koncom roka 2011 rozšíriť zostavu o basgitaru a bicie nástroje. Z Bloomu sa tak stala štvorčlenná kapela. Na basu ju doplnil Jozef Yogi Graus a za bicie si sadol Igor Ajdži Sabo.

Pridaním dvoch nových nástrojov začal byť zvuk kapely živší a energickejší, no zachoval si aj svoju jemnosť a krehkosť. Repertoár kapely je rôznorodý. Zahŕňa pomalé poetické skladby ale aj rýchlejšie a veselšie kompozície. Tvorba kapely Bloom je ovplyvnená mnohými hudobnými štýlmi, no napriek tomu je rozoznateľná na prvé počutie. Kapelu je ťažké žánrovo niekam zaradiť a preto o nej jej členovia hovoria ako o modernom akustickom pesničkárstve.

Snahy kapely Bloom prekračujú hudobné hranice. Členovia kapely sa chcú spojiť s ľudmi nielen na hudobnej, ale aj osobnej úrovni. Veria, že hudba môže slúžiť k tomu, aby sa tento svet stal lepším miestom pre život.

Zdroj: http://www.bloomband.sk/biografia


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.