Unplugged v Pape so skupinou PJUR

Dátum a čas:
piatok - 16. 03. 2018 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Na najbližšom unplugged koncerte v Pape zahrá a zaspieva šesť mladých ľudí z Partizánskeho Do Košíc zavítajú 16. marca o 19:00 hod. Skupina PJUR si svoje miesto na hudobnej scéne buduje pomerne krátko, niečo vyše roka, aj keď sa začala formovať oveľa skôr.

Svojim popovo orientovaným piesňam sa hudobníci snažia dať iný rozmer, než na aký sme zvyknutí. V prvom rade stavajú na autorskej hudbe a textoch, v ktorých sa ukrývajú životy ich samých, akí sú – čistí, rýdzi, nevinní. Práve také slová totiž nájdete v slovníku, keď budete chcieť preložiť názov kapely.

Vo formácii, ktorá smeruje k hudobnému žánru pop-folk, je lídrom, ktorý spieva, hrá na klávesy a zároveň všetko organizuje, Damián Hamada. Okrem neho zastupuje mužskú časť skupiny aj spevák a gitarista Juraj Halaška, s basgitarou si zasa rozumie Róbert Flamík. Za bicími sedí Matej Krátky a husle má pod palcom Peter Burza. Črty kapely zjemňuje hlas speváčky Silvie Ďurinovej.

V Košiciach nebudú vystupovať po prvý raz. So svojou prvou spoločnou piesňou Studňa zaujali na najväčšej slovenskej pesničkárskej súťaži Košický zlatý poklad. Táto skladba bola predminulý rok vybratá do finále.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.