Dni detskej knihy

Dátum a čas:
pondelok - 07. 04. 2014 - streda - 09. 04. 2014 - 22:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


10153861_1435210583393228_1207138566729022245_nMedzinárodné podujatie Dni detskej knihy, ktoré sa uskutoční v dňoch 8. – 10. apríla v pavilóne FOXTROT  a budove Alfa Kasární/Kulturparku,  je venované deťom, detskej knihe a jej tvorcom, spisovateľom a ilustrátorom. Každý rok sa organizuje v inom  regióne Slovenska. Aktuálny ročník bude v Košiciach. Inšpiráciou je Medzinárodný deň detskej knihy, ktorý si svetová verejnosť pripomína 2. apríla, v deň narodenia rozprávkara Hansa Christiana Andersena.  Organizátormi projektu sú Knižnica pre mládež mesta Košice, BIBIANA – medzinárodný dom umenia Bratislava, SkBBY – Slovenská sekcia Medzinárodnej únie pre detskú knihu.

Svoju účasť potvrdili spisovatelia: Ján Uličiansky, Marta Hlušíková, Jana Bodnárová, Beáta Panáková, Ján Milčák, Peter Holka, Stanislav Rakús, Erik Jakub Groch, Peter Karpinský, Gabriela Dittelová, Toňa Revajová, Paula Sabolová, Ružena Anďalová, Valentín Šefčík, Alžbeta Verešpejová a ilustrátori: Ľuboslav Paľo, Dana Zacharová, Martin Kellenberger, Juraj Martiška a Martina Matlovičová. Zo Švédska pricestuje Gunilla a Cecil Ekman. Pre knihovníkov, pedagógov a rodičov pripravili workshop, na ktorom sa budú zaoberať  pôsobením literatúry a čítania na psychický vývin dieťaťa.  Je zameraný na  podporu čitateľskej gramotnosti a na prácu s detským čitateľom.

Súčasťou podujatia, ktoré sa bude konať vo všetkých pobočkách knižnice, bude aj sprístupnenie putovnej výstavy Osmijankovo veľké literárne stopovanie, ktorá potrvá do konca mája. Pripravených je viac ako 40 stretnutí s tvorcami detskej knihy a literárny večer pre širokú verejnosť.

Program:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.