V modrobielom lese – výstava pre deti

Dátum a čas:
štvrtok - 16. 03. 2017 - nedeľa - 23. 04. 2017 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Na prízemí budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku vyrastie les, do ktorého návštevníkov pozýva Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana. Výstava s názvom V modrobielom lese, ktorá potrvá od 17. marca do 23. apríla, tematicky čerpá z tradičnej modrotlače, predstavuje svet a jej poetickú grafiku vo forme herne – tajomného lesa, kde sa deti zoznámia s históriou i technológiou tohto remesla. Jej cieľom je nielen priblížiť krásu a poetiku modrotlače, na Slovensku tradičnej obľúbenej textilnej techniky, ale aj podporiť jej oživenie.

Motívy, použité pri koncipovaní jednotlivých prvkov, vychádzajú z pôvodných dezénov tradičných metráží, pričom sú prispôsobené zvolenej téme. Autori výstavy sa  inšpirovali zariadením dielne, ktoré transformovali na kresliarsky pás, pečiatky, kaďu s kypou… Oslovila ich najmä poetika jesenných, poľovníctvom inšpirovaných motívov, preto ju skoncipovali ako náučnú prechádzku lesom, v ktorom deti nájdu prvky na zábavu i poučenie.

Vernisáž: 16. 3. 2017 o 16:00 hod.

Vstupné: 1 €

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.