Večer rusínskych hlasov

Dátum a čas:
pondelok - 08. 12. 2014 - 17:00 - 19:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Večer rusínskych hlasov je projekt Rusín Čendeš Orchestra a jeho sólistov, ktorého cieľom je ponúknuť mladým ľuďom, najmä rusínskej národnosti, možnosť prežiť neopakovateľný a čo možno najautentickejší zážitok zo spoločného hudobného vystúpenia významných osobností súčasnej rusínskej hudobnej scény, a zároveň s nimi bezprostredne diskutovať na rôzne vybrané témy, dotýkajúce sa najmä problematiky rusínskej ľudovej, klasickej a populárnej hudby. 

Okrem umelcov, priamo pôsobiacich v čisto rusínskych hudobných skupinách, folklórnych súboroch či klasických umeleckých telesách, má projekt prezentovať aj úspešných umelcov rusínskeho pôvodu, pôsobiacich na slovenskej či medzinárodnej hudobnej scéne. Má podnietiť generáciu mladých Rusínov  k aktívnej účasti na jej rozvoji a k uvažovaniu o tom, či takáto forma realizácie kultúrneho života rusínskej národnostnej menšiny má účinný vplyv na formovanie rusínskeho povedomia medzi mladými Rusínmi.

Vstupné: dobrovoľné


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.