Vedecká kaviareň: Plazy

Dátum a čas:
utorok - 26. 04. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Už tradične, posledný utorok v mesiaci sa vo Výmenníku Obrody večer o 18.00 bude konať obľúbená Vedecká kaviareň. Témou budú plazy a ich parazity v podaní RNDr. Igora Majlátha PhD. z Ústavu biologických a ekologických vied, Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach.  Tentokrát neostaneme len pri teórii. Každý, kto na kaviareň príde, si bude môcť plazy pozrieť aj naživo.

„Plazy tvoria skupinu živočíchov, ktorá sa v našich podmienkach, najmä u laickej verejnosti, stretáva často s negatívnym prístupom. Je potrebné uvedomiť si, že plazy, obzvlášť hady, sú veľmi dôležitou súčasťou ekologickej rovnováhy a majú pozitívny význam aj pre život človeka, napríklad ako ničitelia škodcov. Plazy zohrávajú aj biologickú úlohu, okrem iného aj ako hostitelia parazitov. Táto prednáška bude o expedíciách a následnom výskume plazov a ich parazitov na Slovensku a v rôznych krajinách Európy (Albánsku, Grécku, Delte Dunaja, Švédsku, Maďarsku….) a južnej Afrike,“ hovorí Ján Gálik o téme Vedeckej kaviarne a dodáva: „Aj vďaka názorným ukážkam živých plazov je našim cieľom priblížiť verejnosti skutočný obraz o týchto živočíchoch.“

 

 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.