Vedecké brlohy v Továrni na Vianoce

Dátum a čas:
štvrtok - 17. 12. 2015 - piatok - 18. 12. 2015 - 9:30 - 11:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Kasárne/Kulturpark sa v predvianočnom čase premenia na Továreň na Vianoce. Zábava plná vianočnej atomosféry sa začne 17. decembra a potrvá do 19. decembra. Pripravené sú tvorivé dielne a workshopy pod vedením skúsených animátorov a umelcov. V programe nebude chýbať ani Vedecký brloh, a to hneď dvakrát po sebe.

Vo štvrtok, 17. decembra, od 11:30 do 13:00 hod. deti odhalia Tajomstvá sebapoznania. „Vedecký brloh bude o tom, ako dobre sami seba poznáme, ako vieme rozpoznať emócie, čo si na sebe ceníme, ako pôsobíme na druhých,“ prezradila lektorka Lucia Hricová.

O deň neskôr, 18. decembra, sa deti dozvedia viac o svete okolo nich. Piatkový Vedecký brloh s názvom Tajomstvá poznávania sveta sa začne o 10:00 a potrvá do 11:00 hod. Deti si otestujú svoj zrak, naučia sa fígle, ktoré im pomôžu odhaliť optické klamy a ilúzie. Zistia aj to, ako funguje pozornosť a pamäť. Budú skúšať svoje reakcie a ich rýchlosť, ale aj to, koľko si dokážu zapamätať.

Zaujímavé a zábavné ukážky z prostredia vedy a techniky pre deti pravidelne pripravuje Mária Zentková zo SAV a jej hostia.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.