Vedecký brloh: Ako sa stať záchranárom

Dátum a čas:
sobota - 28. 05. 2016 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Vo Vedeckom brlohu vo Výmenníku Obrody si deti 28. mája vyskúšajú poskytnutie prvej pomoci. Učiť sa budú od profesionálov zo Záchrannej služby Košice. Aj malé dieťa môže zachrániť život dospelého, ak vie správne poskytnúť základnú prvú pomoc. V zahraničí je externý defibrilátor bežným javom a manipuláciu s ním zvládnu aj tí najmenší.

Tím záchranárov predvedie laické poskytnutie prvej pomoci a ako sa používa externý automatický prístroj, ktorý vďaka hlasovej navigácii dokáže naviesť na správne poskytnutie okamžitej pomoci pri zlyhaní srdca. Deti sa naučia rozlíšiť základné príznaky zástavy srdca a aj to, ako sa zachovať v situácii, kedy aj päť minút môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.

Pozvanie na Vedecký brloh prijal Štefan Kertés, záchranár a jeden z iniciátorov projektu Ruku na srdce, ktorého cieľom je postupné umiestňovanie automatických externých defibrilátorov na verejne dostupných miestach v Košiciach. Stretnutie sa začína o 14:00 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.