Vedecký brloh: Autíčko budúcnosti

Dátum a čas:
sobota - 14. 12. 2019 - 14:00 - 16:00

Miesto konania:
SteelPark


V predvianočnom Vedeckom brlohu, ktorý sa uskutoční 14. decembra 2019 o 14:00 hod. v SteelParku, si na svoje prídu všetci milovníci inovácii, technológií a áut. Tentokrát deťom ukážeme unikátne vodíkové autíčko, ktorého vývoj aktuálne prebieha na Katedre energetickej techniky Strojníckej fakulty TUKE v Košiciach.

Ide o zaujímavé riešenie pohonných systémov nielen z dôvodu použitia palivových článkov, ale aj metodiky uskladňovania vodíka, vďaka ktorému je vozidlo bezpečné v bežnej mestskej prevádzke. Jeho konštruktér a lektor brlohu Ing. Lukáš Tóth vysvetlí pozadie vývoja a princípy technológií, ktoré autíčko poháňajú. Počas prezentácie bude z bezpečnostných dôvodov poháňané energiou z batérií.

Chýbať nebude ani vianočný kvíz. Podľa tradícií Vedeckého brlohu si deti môžu pomerať sily vo vedeckom kvíze. Najúspešnejší riešitelia sa môžu tešiť na zaujímavé darčeky a odmeny.

Kapacita brlohu je max. 90 osôb. Organizátori žiadajú veľkých aj malých nadšencov vedy, aby na brloh prišli 15 minút pred začiatkom.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.