Vedecký brloh: Cool Science

Dátum a čas:
sobota - 25. 06. 2016 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Aké záhady skrývajú veľmi nízke teploty, a čo nám môžu priniesť do bežného života? Vo Vedeckom brlohu na tému Cool Science (veľmi studená veda) si 25. júna vo Výmenníku Obrody ukážeme, aké vlastnosti má kvapalný dusík a ako reaguje s bežnými látkami v našom okolí, so vzduchom či vodou. Vyskúšame si, čo sa deje s predmetmi z každodenného života, keď ich vystavíme extrémne nízkym teplotám. 

V studenom dusíku budeme schladzovať napríklad vajíčka, ovocie alebo kvety a pozrieme sa, ako sa menia ich vlastnosti. Čo si myslíš? Vrátia sa do pôvodného stavu, keď opäť rozmrznú?  Dozvieš sa od našich lektoriek Zuzany Medveckej a Veroniky Haškovej. Začíname o 14:00 hod.

Júnový Vedecký brloh bude posledným v tomto školskom roku. Tak, ako je zvykom, cez prázdniny majú pauzu nielen škola, ale aj brlohy. Po nich sa vo výmenníku budú pravidelne, vždy v poslednú sobotu v mesiaci, diať zaujímavé a najmä zábavné experimenty, chemické a fyzikálne skúšky, v ktorých preveríme teóriu z učebníc a vyskúšame si ju v praxi.

Vstup: voľný

Viac na: https://www.youtube.com/watch?v=j85zJifMjho


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.