Vedecký brloh: Elektrina v našom tele

Dátum a čas:
sobota - 30. 04. 2016 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


V apríli sa deti môžu tešiť na poriadnu dávku fyziky. Reč bude o elektrine, ale nie hocijakej, ale tej v ľudskom tele. Ako a na čo si ju vyrábame? To sa dozvedia od nášho výnimočného hosťa RNDr. Jána Gálika, CSc. zo Slovenskej akadémie vied. Vo Výmenníku Obrody sa 30. apríla o 14:00 hod. budú diať najrozličnejšie experimenty, ktoré otestujú vedomosti, šikovnosť, ale aj odvahu detí, ktoré prídu na našu dvojhodinovku vedy.

Vedeli ste, že bez elektriny vo našom tele by sme sa ani nepohli, nepohlo by sa srdce ani žiaden sval? Nevznikla by jediná myšlienka, nevyvolala sa jediná spomienka. Elektrické signály nám umožňujú dýchať, vidieť, počuť, cítiť chuť, vôňu, teplo, chlad, hýbať sa, jesť a tráviť jedlo, ale aj pociťovať bolesť. Bez elektrických prúdov by sme sa nemohli ani vystrašiť, dokonca ani zamilovať sa.

Ako je to možné a ako to celé funguje, sa dozvieš od skutočného vedca a odborníka na elektrinu. Ján Gálik je riaditeľom Neurobiologického ústavu SAV Košice a tiež mentorom a odborným garantom Vedeckých kaviarní (obdoba Vedeckých brlohov pre dospelých). Je uznávanou osobnosťou vo svete akademikov aj mimo neho. Pravidelne ho pozývajú ako hosťa a speakera na prednášky a konferencie nielen na Slovensku, ale aj mimo neho. Vo svojom nabitom pracovnom programe si tentoraz našiel čas aj na to, aby deťom zábavnou a pritom náučnou formou predviedol vedu v praxi.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.