Vedecký brloh: Fyzika na Vianoce – vianočný špeciál

Dátum a čas:
sobota - 16. 12. 2017 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Vianoce prichádzajú aj do Vedeckého brlohu. Na deti čaká 16. decembra vo Výmenníku Obrody špeciálne vianočné stretnutie, ktoré sa začína o 14:00 hod. Jeho súčasťou bude vedomostný kvíz, ktorý preverí, čo sa naučili za celý rok. Deti v ňom budú súťažiť o 3 balíčky plné vedomostí a hier. Aj tento rok získajú odmenu tí najšikovnejší, ktorí preukážu najväčšie znalosti z fyziky, matematiky, chémie, archeológie a ostatných tém, ktorým sa venovali od január do novembra.

Okrem kvízu je pripravený aj rad jednoduchých pokusov z fyziky, v ktorých budú deti skúšať a pozorovať povrchové napätie, šírenie zvuku, využitie statickej elektriny či prúdenie vzduchu. Prezradíme, že každý si na tomto brlohu príde na svoje a bez malého darčeka neodíde ani jedno dieťa. Spolu s lektorkou Mgr. Jankou Šiškovou z Kežmarku budú čarovať s farbami a vyhotovia si lávovú lampu alebo fyzikálnu hračku s využitím Bernulliho princípu.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.