Vedecký brloh: Magická biológia

Dátum a čas:
sobota - 19. 03. 2016 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Zaujímavý určite bude aj ďalší Vedecký brloh, ktorý sa uskutoční o týždeň skôr, ako je zvykom. Vo Výmenníku Obrody sa deti stretnú už 19. marca o 14:00 hod. Dozvedia sa, či je droždie živé, či sa dá vo fľaši vytvoriť mrak alebo koľko farieb má list rastliny. Odpovede na tieto otázky im dá Mgr. Veronika Tomková z Ústavu biologických a ekologických vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach.

„Na školách sa dnes kladie čoraz väčší dôraz na vyučovanie prírodných predmetov aktívnym zapájaním sa žiakov počas hodiny, pozorovaním, skúmaním a pátraním. Je to jednoducho preto, že odborné slová ako fotosyntéza a chlorofyl, pH alebo kvasinky znejú samé o sebe príliš nudne. Biológia, ako veda o všetkom živom, je potom v konečnom dôsledku dosť nezaujímavá. Biologické témy nám ponúkajú široké spektrum zaujímavých a pritom tak jednoduchých pokusov, ktoré sa dajú deťom veľmi ľahko sprístupniť. Presne takéto pokusy si vyskúšajú, naučia sa a pochopia na prvý pohľad zložité biologické procesy. Možno sa im dokonca bude zdať, že sa niektoré z pokusov podobajú na rokfortské čary,“ hovorí lektorka.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.