Vedecký brloh: Mozog – základňa pamäti

Dátum a čas:
sobota - 15. 12. 2018 - 14:00 - 16:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Mozog – super počítač, ktorý riadi všetko, čo robíme, dokonca aj to, čo nevieme, že robíme.

Mozog – základňa pamäti – „server“ pamäťových stôp a projektor spomienok.

Mozog – sval, ktorého limity ešte ľudstvo nepozná.

O najnovších bádaniach a poznatkoch o tejto neuveriteľnej mozgovej štruktúre porozpráva RNDr. Terézia Kisková PhD. z Ústavu biologických a ekologických vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ vo Vedeckom brlohu, ktorý sa uskutoční 15. decembra o 14:00 hod. vo Výmenníku Obrody.

A neostaneme len pri hovorení. Prinesie totiž živé exempláre – laboratórne potkany, ktoré sú súčasťou jej výskumu. Ukáže nám, ako sa s nimi pracuje, ako sa učia a ako vyzerá ich mozog – a to doslova.

„Vedci používajú zvieracie modely – potkany tým, že sledujú ich správanie v rôznych behaviorálnych aparatúrach, pretože hľadajú odpovede a vysvetlenia rôznych poranení mozgu, tráum, depresií alebo neuro-degeneratívnych ochorení, ako napríklad Alzheimer, kedy človek stráca pamäť,“ vysvetľuje lektorka decembrového brlohu na tému Mozog – základňa pamäti. Nebudú chýbať ani návody a osvedčené cviky, ako si pamäť vytrénovať na úroveň génia.

A keďže idú Vianoce – pripravujeme aj špeciálny VIANOČNÝ KVÍZ, ktorý možno potrápi mozgové závity detí, ale po jeho úspešnom zdolaní čakajú na najšikovnejších riešiteľov sladké aj hravé odmeny.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.