Vedecký brloh: Pestrý svet robotov

Dátum a čas:
sobota - 27. 02. 2016 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Vo Vedeckom brlohu sa bude tentoraz programovať. Deti si v poslednú februárovú sobotu vyskúšajú ovládanie malého humanoidného robota, programovanie robotického ramena a navigovanie lietajúceho drona. Pestrým svetom robotov ich prevedie Ing. Ján Bačík z Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach.

Vývoj v robotike napreduje rapídnym tempom. Od 16. storočia, kedy Leonardo da Vinci nakreslil svoj návrh mechanického človeka, ľudstvo ho v priebehu piatich storočí posunulo v tomto smere do rozmerov, ktoré si možno ani jeho geniálna myseľ nepredstavovala. Roboty dnes nahrádzajú časť práce ľudí vo výrobe, logistike, zbere a spracovaní dát. Očakáva sa, že by v budúcnosti mohli byť neodmysliteľnou súčasťou našich domácností.

Ako blízko je táto budúcnosť? Čo všetko roboty už teraz dokážu? Budú niekedy schopné zastúpiť človeka? Vo Vedeckom brlohu sa budeme zaoberať aj týmito otázkami.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.