Vedecký brloh: Príbeh robota CINGA

Dátum a čas:
sobota - 29. 09. 2018 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Vedecký brloh sa po letných prázdninách hlási s novou sériou zaujímavých tém a hodín vedeckého bádania, ktoré je zábavné, hravé, poučné, praktické, pochopiteľné a zapamätateľné. V prvom brlohu školského roka 2018/2019, ktorý sa uskutoční 29. septembra o 14:00 hod. vo Výmenníku obrody, sa malí zvedavci dozvedia viac o robotoch a ich programovaní, a to priamo od svojich rovesníkov.

Stano a Veronika, žiaci Gymnázia Alejová 1 v Košiciach, pred rokom vymysleli vlastného robota a dali mu meno CING. Odvtedy mu neustále pripravujú nové úlohy a moduly, pomocou ktorých robot postupne skúma a spoznáva svet. V brlohu predstavia svoje dielo a zodpovedajú všetky zvedavé otázky ohľadom programovania. Pridajú aj zopár tipov, ako si postaviť vlastného robotického kamaráta.

Navyše aj návštevníci brlohu budú mať príležitosť naučiť CINGA niečo nové. Stačí pre neho vymyslieť novú zaujímavú úlohu, s ktorou sa doteraz nestretol. Jeho programátori sa ju pokúsia na mieste vyriešiť a zrealizovať. A aby to nebolo málo, každý si bude môcť riešiť podobné úlohy aj s robotom zo stavebnice LEGO, a to využitím jednoduchého programovacieho jazyka ARDUINO.

Vstupné: deti od 5 rokov 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.