Vedecký brloh: Príbehy starej povaly

Dátum a čas:
sobota - 27. 05. 2017 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Vedecký brloh v máji bude o práci archeológov. Často pripomína ich bádanie detektívku. Z malých úlomkov života ľudí musia byť schopní vyskladať celé osudy, hľadať súvislosti, spájať fakty a vytvárať ucelené životné príbehy. Pod vedením PaedDr. Alžbety Bojkovej, PhD. z Katedry histórie UPJŠ v Košiciach deti nazrú do sveta historikov a vyskúšajú si ich každodennú prácu. Vedecký brloh sa bude konať tradične v poslednú sobotu v mesiaci, 27. mája, od 14:00 do 16.00 hod. vo Výmenníku Obrody.

Námestia a ulice, ba dokonca i malé, zdanlivo bezvýznamné uličky ukrývajú množstvo príbehov z minulosti. Budovy lemujúce ulice, po ktorých denne prechádzame, schovávajú za svojimi oknami radosti, sklamania i tajomstvá, ktoré možno nikdy neuzrú svetlo sveta. Strážia ľudské osudy, ktoré sú svedkami minulosti, tvorcami súčasnosti, a dokonca spoločne ovplyvňujú našu budúcnosť. Deti teraz majú jedinečnú možnosť odhaliť príbeh starej povaly jednej z nich len na základe indícií. Dokážu vypátrať osudy ľudí, žijúcich v tomto dome? Ich pátranie sa môže začať.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.