Vedecký brloh: Truhlica zabudnutých pokladov

Dátum a čas:
sobota - 04. 05. 2019 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


V májovom Vedeckom brlohu sa pozrieme na dejiny mesta Košice a pridáme sa tým k jeho oslavám. Naše pozvanie prijali členovia archeologickej spoločnosti Triglav, ktorí minulý rok objavili jeden z najväčších nálezov za posledné roky – košický strieborný poklad. Návod na to, ako sa stať profesionálnym hľadačom pokladov a čerstvé výsledky výskumu, ktorý skupina ukončila len v januári tohto roka, sa dozviete z prvej ruky už v sobotu 4. Mája o 14:00 hod. vo Výmenníku Obrody na Terase.

Predstavíme si skutočných hľadačov pokladov. Dozvieme sa, ako a kde poklady hľadať. Pútavou formou prerozprávame príbehy nájdených pokladov sveta a ich majiteľov a zistíme, prečo sa stratili. Archeológovia so sebou prinesú na ukážku časť košického strieborného pokladu z Levočského domu. Okrem nich si ukážeme zrekonštruované nádoby od dôb pred Kristom po novovek (19. storočie). A na záver sa dozvieme, čo sú skutočné poklady archeológie, a prečo sú dôležité.

Vstupné: 1 € pre deti nad 5 rokov


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.