Vedecký brloh: Úžasný svet dinosaurov

Dátum a čas:
sobota - 27. 04. 2019 - 14:00 - 16:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Vo Vedeckom brlohu 27. apríla odhalíme tajomstvá praveku výnimočne nie vo Výmenníku Obrody, ale na akademickej pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ na Jesennej 5. Hosťom a lektorom bude paleontológ RNDr. Martin Kundrát, PhD., ktorý deťom aj dospelým predstaví svoje významné svetové nálezy. Porozpráva o práci paleontológa a podelí sa o príbehy zo svojich expedícií v Argentíne, Kanade, Mongolsku, USA, Číne, Iráne či na Sibíri. Čas ostáva nezmenený, začíname o 14:00 hod.

Na deti čaká ukážka unikátnych skamenelín s komentárom, cestovanie v čase, hľadanie trilobitov, súťaže a ukážka zvierat a rastlín, ktoré žili na našej modrej planéte pred miliónmi rokov.

RNDr. Martin Kundrát, PhD. je prvým Slovákom, ktorý sa prebojoval medzi svetovú elitu paleontológov. Medzi jeho objavy patrí sedem nových druhov dinosaurov. Najvzácnejším z nich je Aerotitan, ktorý bol jedným z najväčších pravekých lietajúcich tvorov. Publikuje v prestížnych vedeckých časopisoch, je autorom mnohých výskumných projektov a spolupracuje s najvýznamnejšími prírodovednými múzeami sveta.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.