Vedecký brloh: Veľmi malý svet vedy

Dátum a čas:
sobota - 23. 06. 2018 - 14:00 - 16:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Na záver školského roka je pripravený špeciálny Vedecký brloh. Bude o nanotechnológiách, ktoré sa uplatňujú v bežnom živote a my o nich ani netušíme.Na praktických pokusoch si ukážeme nástroje na skúmanie nanočastíc, základné výrobné postupy používané v nanotechnológiách, zaujímavé vlastnosti nových a netradičných materiálov, ale aj trendy v nanomedicíne či v nanoelektronike. Malí vedci sa 23. júna o 14:00 hod. vo Výmenníku Obrody dozvedia, v ktorých oblastiach každodenného života sa nanotechnológie využívajú.

Sprievodkyňou vo veľmi malom svete bude Zuzana Tkáčová, ktorá vyštudovala umelú inteligenciu na TU v Košiciach. K nanotechnológiám sa prvý raz dostala ako stredoškolská učiteľka v pilotnom európskom projekte NANOYOU (Nanotechnology for Youth). V rámci neho sa na školách v celej Európskej únii pripravovali a overovali učebné materiály a aktivity, zamerané na nanovedu a nanotechnológie. Po skončení tohto projektu vyštudovala nanoedukáciu na Central Michigan University a bionanotechnológie na Universität Kaiserslautern. Na Slovensku v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom rozbiehala špecializované nanovzdelávanie učiteľov prírodovedných a technických predmetov. V súčasnosti pracuje na Ústave informatiky Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach ako expert pre didaktické inovácie v národnom projekte IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.