Vedecký brloh: Záhadné plazy a ich životy

Dátum a čas:
sobota - 20. 10. 2018 - 12:00 - 14:00

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Vedecký brloh vo Výmenníku Obrody sa 20. októbra premení na terárium. Budúci biológovia budú na živých exemplároch skúmať znaky a unikátnosť zástupcov ríše plazov spolu s RNDr. Igorom Majláthom PhD. z Ústavu biologických a ekologických vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Návštevníkom brlohu na tému Záhadné plazy a ich životy vyvráti mýty a objasní povery, ktoré sú s týmito tvormi spájané. Ak sa hadov bojíte, po tomto stretnutí s nimi ich budete zbožňovať.

Prečo hady? Viete, že plazy sú dôležitou súčasťou ekologickej rovnováhy? Majú mnoho pozitív, aj keď sa o tom málo vie. Sú napríklad ničitelia škodcov alebo hostitelia parazitov. Ale ako to celé vplýva na človeka? To je otázka, ktorú deti v brlohu spoločne rozlúsknu.

Dozvedia sa aj veľa nového a zaujímavého. Napríklad či sú hady slizké a či sú všetky jedovaté, prečo sa jaštericiam lámu chvosty, prečo majú plazy rozoklaný jazyk. o objavných expedíciách a následnom výskume plazov a ich parazitov na Slovensku a v rôznych krajinách Európy (Albánsku, Grécku, delte Dunaja, Švédsku, Maďarsku….) či južnej Afrike.

„Povieme si niečo o systematike, správaní a ekológii plazov, budeme sa rozprávať o tom, kde plazy žijú, ako sa rozmnožujú, čím sa živia, ako lovia korisť, aké majú parazity, aj o iných veciach z ich života, ktoré skúmame. Budeme sa rozprávať o plazoch, žijúcich na Slovensku, ale aj o tých, ktoré sa často chovajú v zajatí,“ sľubuje odborník.

Vedecký brloh sa začína o 14:00 hod.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.