Vek je len číslo – výstava

Dátum a čas:
pondelok - 02. 11. 2015 - utorok - 24. 11. 2015 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Členovia seniorských združení v Košiciach nezaháľajú, ale tvoria. Mnoho výtvarníkov predstavuje svoju tvorbu, pozostávajúcu z približne 200 diel na výstave s názvom Vek je len číslo. Po minuloročnej úspešnej prezentácii Nikdy nie je neskoro sa prezentujú s najnovšou umeleckou tvorbou, šitou na výstavné  priestory budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku od 8. októbra do 24. novembra.  

Výtvarníci združení Senior dom Košice a Galéria 6 prišli s úplne novými dielami, ktorým dominuje moderný, optimisticky ladený, abstraktný farebný pohľad na svet okolo nás.  O výstavný priestor sa podelili s členmi kurzu výtvarnej tvorby pod vedením Ing. arch. Evy Lorenzovej.

Druhá sála patrí textilnému umeniu, kde sa predstavuje najpočetnejšia skupina umelkýň zo sekcie klubu paličkovanej a frivolitkovanej čipky. Novou tvorbou sa pokúšajú dokázať, že ručná paličkovaná čipka z minulosti stratila svoju pôvodnú funkciu a stala sa výtvarným prostriedkom a  súčasťou umeleckého remesla. Spolu s ďalšími seniorkami z Košického kraja popri klasickej čipke prekvapujú i svojimi modernými paličkovanými obrazmi a použitím množstva originálnych regionálnych bytových a odevných prvkov. Výstavu dopĺňajú originálne žánrové fotografie členov fotografickej sekcie.

Výstava je sprístupnená od utorka do nedele od 11:00 do 18:00 hod.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.