VENI ACADEMY – koncert

Dátum a čas:
streda - 06. 07. 2016 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Medzinárodný študentský súbor VENI ACADEMY vystúpi opäť v Košiciach na koncerte 6. júla o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Uvedie repertoár, zostavený zo skladieb, vytvorených pre tento súbor v rámci projektu 4×4 trojicou mladých skladateľov z Čiech a Slovenska (Ian Mikyska, Vojtěch Šembera a Veronika Škutová). Zahrá tiež dve skladby, ktoré patria k esenciálnym prejavom amerického hudobného minimalizmu (konceptuálnej Composition 1960 #7 La Monte Younga a legendárnej In C Terryho Rileyho).

Koncert je záverečným podujatím vzdelávacieho projektu VENI ACADEMY. Letná akadémia 2016 sa uskutoční od 3. do 6. júla v Kasárňach/Kulturparku v Košiciach. Počas nej majú mladí študenti hudby z rôznych krajín možnosť spoznať nové diela súčasnej hudby, naučiť sa množstvo rozšírených hráčskych techník a pracovať pod vedením skúsených lektorov, profesionálnych hudobníkov. Akadémiu dopĺňajú ďalšie umelecké, ale aj nehudobné aktivity. Súbor VENI ACADEMY povedú mladý dirigent Marco Vlasák a umelecký vedúci Daniel Matej.

Koncert a letná akadémia sa uskutočnia vďaka podpore K13 – Košické kultúrne centrá, Fondu na podporu umenia, ISCM a Hudobného fondu.

Vstupné: 4 € predpredaj/6 € na mieste


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.