Veselosti minulosti

Dátum a čas:
pondelok - 05. 05. 2014 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica sa tentoraz divákom prihovorí tancom v Kunsthalle/Hale umenia  tanečným predstavením Veselosti minulosti 5. mája o 19. hodine. Jadrom predstavenia  v naštudovaní choreografa Milana Tomášika je rytmus, muzikalita a tanečnosť.

Predstavenie je rozdelené na dva svety – prvý znázorňuje minulosť v podobe rekonštrukcie historického anglického tanca z čias renesancie, druhý je obrazom súčasnosti  – vzťahu tanečníka a jeho dýchania. Dych sa tu objavuje ako pravidelný alebo nepravidelný pulz, ktorý priamo ovplyvňuje kvalitu i obsah pohybu. Vedomé a štruktúrované dýchanie je jedným z hlavných elementov vzťahu rytmu k telu i k hudbe.

Podnetom k predstaveniu Veselosti minulosti je inšpirácia anglickým renesančným tancom zo 17. storočia Parson´s Farewell. Originálna, pôvodná choreografia Parson´s Farewell je zaujímavá najmä z hľadiska premyslenej priestorovej štruktúry a v predstavení Veselosti minulosti sa stala ústrednou témou prvej časti. V druhej časti sa tanec v prirodzenom prechode dostáva do pozície hľadania a tvorby rôznorodých variácií na originálnu verziu.

Vstupné: 6€/3€


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.